جهان چه خبر؟چه خبر؟

ماجرای عجیب زنده شدن نوزاد نارس ۲۷ هفته ای داخل تابوت

ماجرای عجیب زنده شدن نوزاد نارس ۲۷ هفته ای داخل تابوت

پسر بچه ای که سه بار مرده اعلام شد و در “تابوت” گذاشته شد، و مجددا شروع به نفس کشیدن کرد! گمان می رود که “دیلان دارن” اهل سانتا کروز در بولیوی، در طی زایمان مرده باشد ؛ این جمله ای است که پزشکان به زن و شوهر جوانی که در انتظار دیدن نوزادشان بودند می گوید اما ناراحتی آنها دوام چندانی نمیابد و اتفاقی باورنکردنی زندگی شان را دوباره متحول می سازد.

میرر جزئیات این خبر را چنین آغاز می کند که :این کودک به طور “معجزه آسا” سه بار مرده اعلام شد و توسط پدر و مادرش فهمیده شده که در تابوت نفس می کشد و باعث شد که تحقیقاتی روی او انجام شود. گمان می رفت که این نوزاد پس از ۲۷ هفته بارداری، در طی زایمان در ۸ فوریه جان خود را از دست داده است اما پدر و مادرش بعد از چند ساعت ،متوجه شدند که نفس می کشد و شوکه شدند. رئیس بیمارستان ادعا کرده است که این یک معجزه است چراکه سه چک مختلف برای تایید مرگ کودک انجام شده بود و همگی مرگ را تایید کرده بودند.این اتفاق در سانتا کروز در شرق بولیوی رخ داد بعد از قرار دادن نوزاد داخل تابوت والدین نوزاد برای لحظاتی خواستند او را در آغوش بگیرند و برای بار آخر با نوزادشان خداحافظی کنند که متوجه نفس کشیدن او شدند.

ماجرای زنده شدن نوزاد پس از مرگ 

بنا بر گزارش ها، مقامات بولیوی در حال تحقیق در مورد این حادثه به عنوان یک پرونده سهل انگاری در زمینه پزشکی هستند، اما مدیر بیمارستان این حادثه را یک معجزه می داند. مدیر بیمارستان ” فدریکو اورگویزو” به رسانه های محلی گفت:” این بچه بدون علایم حیاتی به دنیا آمده است، پس مرگ جنینی بود. پزشکان دوباره چک کردند و وضعیتش مثل سابق بود ؛ یک ساعت بعد، آن ها یک بار دیگر انجام دادند و تشخیص همان قبلی بود. دو ساعت بعد، کودک دوباره چک شد و هنوز به عنوان مرده تایید شده بود اما حالا نوزاد زنده است و من تنها چیزی که می توانیم به همه بگوییم این است که این یک معجزه است.”

صحبت های مدیر بیمارستان فدریکو اورگویزو

براساس گزارش رسانه های محلی، کمیته بیمارستان به این نتیجه رسیده بود که نوزاد مرده بدنیا آمده است، اما دو ساعت بعد دوباره به زندگی بازگشت.این نوزاد به نام “دیلان دارن” در حال حاضر در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان مورد توجه است. پدر کودک “ریچارد جورادو” گواهی مرگ امضا شده را به خبرنگاران نشان داد و اکنون درخواست گواهی تولد کرده است.براساس گزارش ها، وی با دادستان پرونده” ایورگیو ویوروس” دیدار کرده است و در روزهای آینده با تیم پزشکی مصاحبه خواهد کرد و تحقیقات همچنان در جریان است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن