چه خبر؟

متهم ردیف اول طلاق‌ها کیست؟

جدول آماری ازدواج و طلاق ۶ ماهه اول سال ۹۲ از زبان رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور

تعداد ازدواجتغییرات نسبت به مدت مشابه سال گذشتهتعداد طلاقتغییرات نسبت به مدت مشابه سال گذشته
۳۹۵ هزارو ۶۲۶ مورد۵ درصد کاهش۷۶ هزار و ۶۴۴ مورد۷ درصد افزایش

وی همچنین آمار ثبت ازدواج موقت را اینطور اعلام کرد: “در شش ماهه اول سال ۹۲، تعداد ۱۴۶ ازدواج موقت ثبت شده است که ۱۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل، افزایش داشته است.”

تویسرکانی علل به وجود آمدن طلاق را نیز اینطور توصیف کرد:

جدول آماری علل اعلام شده طلاق در ۶ ماهه ابتدای سال ۹۲

 

ردیفعلتدرصد اعلام شده
۱دخالت خانواده ها۱۵ درصد و ۴ دهم
۲عدم تحقق شرط ضمن عقد۱۴ درصد و ۸ دهم
۳ترک زندگی توسط یکی از زوجین۷ درصد و ۷ دهم
۴اعتیاد۶ و نیم درصد
۵استنکاف شوهر از دادن نفقه۴ درصد و یک دهم
۶فقر مالی به صورت مشخص۴ درصد
۷ضرب و شتم و سوءرفتار۳ درصد و ۲ دهم
۸اختلالات روانی۱درصد و ۳ دهم
۹محکومیت یکی از زوجین به حبس بیش از ۵ سالیک درصد
۱۰سایر عوامل

آمار تخلفات را نداریم

تویسرکانی در این نشست درباره آمار تخلفات کشف شده شش ماهه ابتدای سال ۹۲ نسبت به مدت مشابه سال گذشته گفت چنین آماری را در اختیار ندارد.معاون رئیس قوه قضاییه در توضیح این موضوع اعلام کرد: ” آمار تخلفات انجام شده در سازمان ثبت موجود نیست و چون این تخلفات در هیاتهای رسیدگی و محاکم مورد بررسی است هنوز ما برای آن، آماری موجود نداریم.”تویسرکانی همچنین میزان وصول مطالبات معوق بانکها از طریق سازمان ثبت را در نیمه ابتدای سال ۹۲، ۱۵ هزار و ۲۶۵ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶۵ درصد رشد داشته است.

وی در قسمت دیگری از سخنان خود اظهار کرد این سازمان در نیمه اول سال جاری، یکهزار و ۶۵۶ نفر را به علت بدهکاری مالی، ممنوع الخروج کرده است که ۶۱۸ نفر از این تعداد، با پرداخت بدهی، رفع ممنوع الخروجی خود را گرفته اند.

سایر عملکردهای سازمان ثبت

به گفته رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک، گزارش عملکرد این سازمان نشان می دهد در نیمه اول سال ۹۲، ۱۷ میلیون و ۶۴۱ هزار و ۵۰۷ خدمت به مردم ارائه شده که از مجموعه این خدمات ۳۴ درصد که معادل ۵ میلیون و ۹۴۳ هزار و ۲۵۱ خدمت بود را به مردم به صورت مدرن ارائه شده است.

تویسرکانی همچنین گفت: در سازمان ثبت اسناد و املاک در ۶ ماهه اول، یک میلون و ۲۴۱ هزار و ۴۰۰ سند مالکیت برای مردم صادر شده است که در مقایسه با شش ماهه اول سال ۹۱، ۲۶ درصد رشد داشته است. در این شش ماهه، شرکتهای تجاری ثبت شده در سازمان، ۲۷ هزار و ۹۰۰ شرکت بوده که در مقایسه با ۶ ماهه اول سال ۹۱، ۷ درصد رشد داشته. شرکتهای تعاونی ثبت شده، ۴ هزار و ۶۹۵ شرکت بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، ۲۸ درصد کاهش داشته.

در سازمان ثبت اسناد و املاک در ۶ ماهه اول، یک میلون و ۲۴۱ هزار و ۴۰۰ سند مالکیت برای مردم صادر شده است که در مقایسه با شش ماهه اول سال ۹۱، ۲۶ درصد رشد داشته است. در این شش ماهه، شرکتهای تجاری ثبت شده در سازمان، ۲۷ هزار و ۹۰۰ شرکت بوده که در مقایسه با ۶ ماهه اول سال ۹۱، ۷ درصد رشد داشته. شرکتهای تعاونی ثبت شده، ۴ هزار و ۶۹۵ شرکت بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، ۲۸ درصد کاهش داشته

وی افزود: موسسات غیرتجاری ثبت شده در نیمه اول سال ۹۲، تعداد ۴ هزار و ۴۷۱ موسسه در سراسر کشور بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، ۱۳ درصد رشد داشته است. تغییرات در شرکتهای تجاری که باید از لحاظ قانونی به ثبت برسد، در نیمه اول ۹۲، ۱۰۷ هزار و ۸۹۴ مورد ثبت تغییرات شرکتهای تجاری بوده. تعداد شرکتهای تجاری منحل شده در نیمه اول امسال، ۳ هزار و ۵۲۲ شرکت بوده است که ۳۴ درصد کاهش نسبت به سال قبل داشته ایم.  شرکتهای تعاونی منحله، ۴۱۷ مورد بوده که ۱۸ درصد کاهش داشته. اختراعات ثبت شده در نیمه اول سال ۹۲، یکهزار و ۵۵۲ اختراع بوده که در مقایسه با نیمه اول سل ۹۱، ۳۶ درصد کاهش داشته. علایم تجاری ثبت شده در این مدت، ۳هزار و ۴۵۴ مورد بوده که ۳۶ درصد کاهش داشته است. همچنین در ۶ ماهه ابتدای سال ۹۲، یکهزار و ۴۰۲ علامت تجاری، ثبت بین المللی شده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن