چه خبر؟موسیقی و سینما

آلبوم جدید «شهرام شکوهی» بعد از ماه صفر

شهرام شکوهی خواننده پاپ فعالیت خود را از سال ۷۱ با کلاس های آواز ایرانی آغاز کرد. وی از همان سالها هم به گیتار و هم به موسیقی سنتی ایرانی علاقه ی فراوانی داشت اما

 

ورود حرفه ای وی به موسیقی با قطعه ی «مدارا» کاملا اتفاقی و ناخواسته صورت گرفت چرا که خانواده ی شکوهی نیز مخالف حضور حرفه ای وی در عرصه ی موسیقی بودند.

می توان گفت : سبک موسیقی شهرام شکوهی به نوعی سبکی جدید بود که تلفیقی از موسیقی سنتی ایرانی بر پایه ی گیتار اسپانیش است و وی این ایده را از استاد خود «حاتم عسگری» گرفته است.

اولین آلبوم شهرام شکوهی با نام «مدارا» سال ۹۰ از سوی شرکت «هنر اول» منتشر شد که در همان زمان با  وجود حاشیه های فراوانی که داشت توانست توجه مخاطبان زیادی را به خود جلب کند.

در این آلبوم شهرام شکوهی پنج قطعه را با سبک خاص موسیقی خود یعنی آواز ایرانی و موسیقی اسپانیایی و پنج قطعه ی دیگر این آلبوم را به سبک پاپ اجرا کرد.

پس از انتشار آلبوم «مدارا» در سال ۹۰ شکوهی تک آهنگهایی را به عنوان تیتراژ مجموعه های «شام ایرانی» و «مونا» منتشر کرد.

 

در تابستان ۹۲ شکوهی با همکاری بهنام صفوی قطعه ی «محرم اسرار» را منتشر کرد که با استقبال خوبی روبرو شد و این ۲ خواننده در کنسرت ۱۲ شهریور بهنام صفوی این تک قطعه را مشترک برای مخاطبان اجرا کردند.

بنابر این گزارش جدیدترین آلبوم «شهرام شکوهی» با نام احتمال «کوی عاشق» با همکاری میلاد ترابی ،  امیرحسین کاشانیان و گرشا رضایی در مرحله ی اخذ مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده و به احتمال قوی بعد از ماه محرم و صفر روانه ی بازار موسیقی می شود.

 

این آلبوم شامل ۱۰ قطعه ی جدید با ترانه هایی از علی بحرینی ، مهدیه عرب ، سلا سلیمانی و خود شهرام شکوهی است که به احتمال قوی ۲ قطعه از تک ترکهای منتشر شده ی پرمخاطب وی نیز به این آلبوم اضافه خواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن