چه خبر؟

خوشحالی علی دایی از پیروزی تیم ملی ؟ کیروش باید بماند و به تیم ملی در جام جهانی کمک کند

علی دایی می گوید که مسئولان فدراسیون فوتبال باید از همین امروز مذاکرات برای ابقای کروش را آغاز کنند.

بهزاد آریس:علی دایی، سرمربی پیشین تیم‌ملی و سرمربی فعلی پرسپولیس پس از پیروزی غرورآفرین تیم‌ملی در خاک کره‌جنوبی و صعود به جام‌جهانی‌ برزیل به عنوان تیم صدرنشین گروه تأکید کرد کارلوس کروش باید در تیم‌ملی بماند و به موفقیت تیمی که خودش به جام‌جهانی‌ برده کمک کند. تازه‌ترین حرف‌های دایی را می‌خوانید:

* علی‌آقا بابت این پیروزی و صعود تبریک می‌گویم.

ممنون. من هم به شما و همه مردم عزیز ایران و همچنین کارلوس کروش و ملی‌پوشان کشورمان این پیروزی را تبریک می‌گویم. خوشبختانه یک بازی بزرگ را بردیم و بچه‌ها توانستند مردانه بازی کنند و یک پیروزی شیرین در خاک حریف بگیرند. به نظرم امروز پس از مدت‌ها یکی از شیرین‌ترین و بزرگترین پیروزی‌های تیم‌ملی فوتبالمان به‌دست آمد. خدا می‌داند وقتی داور سوت پایان را زد نمی‌دانستم باید چه کاری انجام می‌دادم و واقعاً به خود بالیدم.

* بازی را چطور دیدید؟

به نظرم ما در ۳ بازی آخرمان از نظر فوتبالی عالی بودیم و در بازی با کره بسیار متفکرانه و باهوش بودیم و همت و غیرت ایرانی را به حریف قلدر خود ثابت کردیم. ما امروز (دیروز) یک فوتبال منطقی و حساب‌شده انجام دادیم و کروش با تغیراتی که در ترکیب تیم نسبت به بازی با لبنان و همچنین تاکتیکی که به کار برده بود حریف را اسیر برنامه‌هایش کرد و خدا را شاکرم که به استحقاق آن چیزی که لیاقتش را داشتیم رسیدیم و به عنوان سرگروه به جام‌جهانی‌ صعود کردیم. بازی سختی بود اما بچه‌های ما با پرهیز از کار اضافه بازی را اداره کردند. در نیمه دوم بعد از گل ایران کره‌ای‌ها حمله کردند و بچه‌ها جانانه و با غیرت ایرانی دفاع کردند. به نظرم بچه‌های ما خیلی منطقی و خوب بازی کردند و به غیر از دو صحنه که رحمان احمدی واکنش‌های بسیار خوب و به موقعی انجام داد من چیز دیگری از کره‌ای‌ها به جز ارسال توپ‌های بلند برای مهاجم بلند قامت‌شان ندیدم اما در کل مهم برد بود که در خاک حریف ما به‌دست‌ آوردیم.

* و توانستیم جواب دندان‌شکنی به کره‌ای‌ها بدهیم

دقیقاً. ما در زمین جواب خیلی چیزها را دادیم و با یک بازی منطقی و حساب‌شده آنها را در خانه خودشان شکست دادیم تا یاد بگیرند به جای حرف زدن فوتبالشان را بازی کنند. خدا را شکر می‌کنم که امروز فوتبال شرمنده مردم بزرگ ایران نشد و بچه‌ها با یک تلاش و کوشش همگانی پیروزی شیرین و بزرگی را به‌دست ‌آوردند.

* نقش کروش در این موفقیت چقدر بود؟

صد‌درصد نقش او خیلی پررنگ بود. با تدابیری که کروش اندیشیده بود توانستیم در این ۳ بازی پایانی منطقی بازی کنیم و علاوه بر انجام بازی‌های عالی، فوتبالی با شعور و به دور از احساس انجام دهیم. شخصاً به این مربی بزرگ تبریک می‌گویم.

* قرارداد او با این بازی به پایان رسید. قطعاً باید او را نگه داشت؟

اصلاً و ابداً در این موضوع شک نکنید. او باید بماند و در جام‌جهانی‌ به موفقیت تیم‌ملی کمک کند. مسئولان از همین امروز باید مذاکرات را با کروش آغاز کنند و هیچ فرصتی را از دست ندهند.

* و حرف پایانی شما با مردم ایران؟

به مردم بزرگ ایران بابت دو اتفاق خوبی که در طول چند روز اخیر افتاد تبریک می‌گویم و پس از پیروزی دکتر حسن روحانی و جشن ملی که در سراسر ایران برپا شد و همه ایرانی‌های عزیز شاد و خوشحال شدند، ان‌شاءا… این جشن‌ها و شادی‌ها ادامه داشته باشد. شاید کمتر کسی پیش‌بینی می‌کرد ما صدرنشین به جام‌جهانی‌ برویم اما تیم‌ملی با غیرت متفکرانه و ایرانی هرچه داشت در زمین مسابقه گذاشت و با یک غیرت مثال‌زدنی فقط به سه امتیاز فکر کرد. به خودم بالیدم که یک ایرانی‌ام و جا دارد باز هم این پیروزی شیرین را به ۷۵ میلیون ایرانی عاشق کشور تبریک بگویم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن