چه خبر؟

احمدی مقدم: کشورهای خارجی القا کردند اگر فرد مورد نظر آنها بیاید دلار ارزان می شود

فرمانده نیروی انتظامی گفت: هوشیاری شورای نگهبان در تعیین صلاحیت ها بسیار خوب بود چرا که این شورا به صلاحیت ها و نه به مصلحت ها اندیشید.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سردار اسماعیل احمدی مقدم در صبحگاه عمومی نیروی انتظامی گفت: افرادی می خواستند در عرصه انتخابات با معرفی کسانی که احتمال رد صلاحیت آنان و عدم عبور از فیلتر شورای نگهبان وجود داشت برجسته سازی کنند که اگر صلاحیت آنان تایید نشد، حاشیه هایی صورت گیرد.

وی افزود: نباید فراموش کنیم که در زمان برخی از آقایان تحریم ها شروع شد و اولین آن در زمان کلینتون بود در آن زمان آقایان‏، مظهری از سازش بودند و در مقابل کشورهای خارجی نیز با تبلیغ سعی می کردند نشان دهند که اگر این افراد بر سر کار آیند دلار ارزان شده و تمام مشکلات از پیش روی ملت برداشته می شود.

فرمانده ناجا، ادامه داد: این تهدیدات و تلاش ها از سوی دشمنان است و برای آنان فرقی نمی کند که در این نظام چه کسی بر سر کار بیاید؛ هدف آنان عقب نشینی از ارزش های انقلاب و نظام است.

وی افزود: آنان خواستار این هستند که ایران رهبری بیداری اسلامی را در جهان نداشته باشد و در حین حال چهره سازش نشان دهد و مانند کشورهای اطراف مهره ای در دست دشمنان خارجی باشد که البته غربی ها در این هدف خود شکست خورده اند.

فرمانده ناجا یادآور شد: هوشیاری شورای نگهبان در تعیین صلاحیت ها بسیار خوب بود چرا که این شورا به صلاحیت ها و نه به مصلحت ها اندیشید و همچنین باید از کسانی که با حضور در عرصه انتخابات در معرض آزمایش قرار گرفته اند اما صلاحیت آنان احراز نشد تشکر کرد چرا که حاشیه آفرینی نکردند.

احمدی مقدم، افزود: شاید یکی از فشارها بر شورای نگهبان این بود که اگر برخی از افراد تعیین صلاحیت نشوند حاشیه سازی هایی صورت می گیرد اما این اتفاق نیفتاد و ما از آنان تشکر می کنیم؛ البته در حال حاضر ظرفیت های فتنه آفرینان و تلاش های آنان، قدرت گذشته را ندارد اگرچه تلاش های مذبوحانه ای صورت گرفته اما خبری نیست و دشمنان مایوس و ناامید، در لانه خزیده اند.

فرمانده ناجا با بیان اینکه در حال حاضر تبلیغات بر سر حضور کمرنگ مردم است، اظهار داشت: همانطور که رهبر معظم انقلاب امام خامنه ای (مدظله العالی) فرمودند، مردم باید در این انتخابات حضور گسترده داشته باشند و رئیس جمهوری با رای بالا انتخاب شود تا با اعتماد به نفس، بتواند از حقوق مردم دفاع کند.
وی ادامه داد: کارکنان نیروی انتظامی به عنوان یک شهروند و مسلمان باید امور انتخابات را تعقیب کنند و به تشویق خانواده و اطرافیان خود بپردازند تا بار دیگر شاهد خلق حماسه ای توسط ملت بزرگ ایران باشیم.

این مقام ارشد انتظامی گفت: نیروی انتظامی هیچ نظری در مورد کاندیداها و حق تبلیغ در مورد آنان ندارد.
احمدی مقدم با اشاره به اینکه همزمان با انتخابات ریاست جمهوری، انتخابات شوراها نیز برپا می شود و این موضوع به دلیل محلی بودن، حساسیت های بیشتری دارد، اظهار داشت: البته ناجا ساز و کارهای لازم برای انتخابات را در نظر گرفته و در عین حال مراقب است شائبه ای مبنی بر طرفداری از کاندیدای خاصی در این سازمان بوجود نیاید همانگونه که در گذشته نیز چنین بوده است؛ چیزی که مهم است حضور گسترده و انتخاب رئیس جمهور با رای بالا است.
فرمانده ناجا تاکید کرد: نامزدها و ستادهای آنان باید براساس قانون عمل کنند، ناجا امنیت میتینگ ها و تسهیلات ترافیکی را تامین می کند تا از این حیث دغدغه ای نداشته باشند.
وی ادامه داد: بنده به این انتخابات خوشبین هستم چرا که تمکین به قانون از ابتدای این رویداد بزرگ سیاسی دیده شد و خوشبختانه نیز مردم برای شناخت کاندیداها، رسانه های زیادی در اختیار دارند.
سردار احمدی مقدم بیان داشت: دشمن به دنبال آن است که فشارهای خود را تشدید کند اما حضور گسترده مردم و حماسه آفرینی آنان دشمن را مایوس می کند.
وی ادامه داد: ایران با وجود رهبری فرزانه، فقید و بصیر توانسته دشمنان را به زانو درآورد و به اعتراف غربی ها، مشکل اساسی آنان در مقابله با ایران، رهبری، ولایت و شخص مقام معظم رهبری (مدظله العالی) است.
فرمانده ناجا، با اشاره به اینکه دشمنان از یک سال گذشته سعی داشتند با تحریم ها‏، تبلیغات بیش از حد و فشار اقتصادی در عرصه انتخابات، سرمایه گذاری کنند، گفت: غربی ها سعی داشتند با فشار بر ملت، آنان را در مقابل نظام قرار دهند و عناصر فتنه نیز می خواستند از این بستر استفاده کرده و در مقابل نظام بیایستند اما هوشیاری رهبر (مدظله العالی) و مردم، این نقشه را خنثی کرد.
وی با بیان اینکه دشمنان می خواستند تلاش یک ساله خود را در انتخابات درو کنند، یادآور شد: امروز دشمنان مایوس تر از همیشه هستند.

آزادی خرمشهر
فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اینکه دشمنان در گذشته سعی می کردند با لباس دیگری به ایران نفوذ کنند، گفت: ولایت موجب ایستادگی ما شد.
این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه آزادی خرمشهر یکی از صحنه های حماسی ملت ما است، اظهار داشت: دشمنان از ابتدای انقلاب کمر به سرنگونی نظام ما بسته بودند و همواره سعی می کردند با حیله و انواع فشارها مردم ما را از انقلاب خود پشیمان کرده تا آنان باردیگر به دامن ابرقدرت ها بازگردند.
وی افزود: مردم ایران هوشیارانه در صحنه حاضر شدند و با عبرت از تاریخ و رهبری آگاه ، بصیر و الهی موجبات یاس دشمنان را به وجود آوردند.
احمدی مقدم، با بیان اینکه دشمن در ابتدای انقلاب با تحریک اقوام و گروه های داخلی و سپس با راه اندازی جنگ تحمیلی به دنبال از بین بردن نظام بود، افزود: صدام حسین در زمان حمله به ایران به دنبال ساقط کردن نظام و ملحق کردن خوزستان به عراق بود.
فرمانده ناجا با اشاره به اینکه آزادی خرمشهر تنها آزادی یک شهر نبود، خاطرنشان کرد: آزادی خرمشهر شکست قطعی صدام بود و او می خواست با تسلط به آبراه اروند حمله به ایران را برای خود توجیه کند اما شکست عراق ابتدا در آبادان و سپس در خرمشهر حتی باعث عقب نشینی وی از دیگر شهرهای تحت سلطه اش شد.
وی افزود: از فردای آزادسازی خرمشهر کشورهایی که نفت ما را نمی خریدند و سفیر ما را در کشور خود نمی پذیرفتند و ما را تحریم کرده بودند به ایران گسیل شدند و پس از آن بود که کشورهای غربی به وجود این انقلاب اعتراف کرده و در حقیقت این آزادسازی باعث تثبیت انقلاب اسلامی و به رسمیت شناختن آن توسط کشورهای دیگر شد.
سردار احمدی مقدم، با اشاره به اینکه پس از آزادسازی‏،‏ طرح های سازش از سوی کشورهای غربی ارائه شد، افزود: این طرح ها در راستای نجات صدام بود.
وی یادآور شد: باید همواره یاد و خاطره شهدا و امام راحل را گرامی داریم و این ارادت خود را به صورت عملی به این عزیزان ابراز کنیم.
این مقام ارشد انتظامی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه دشمن هر روز با روش و وسیله ای جدید در میدان بود، اظهار داشت: فشار اقتصادی، سیاسی، امنیتی، بین المللی، ترور، جنگ در عرصه روانی و رسانه ها و حضور مستقیم نظامی در پشت مرزهای ما نشان از مداخله آنان در ایران دارد که البته تا کنون با هوشیاری نظام و مردم، این طرح ها شکست خورده و آنان از منطقه فرار کردند.
وی ادامه داد: امروز دشمن در عرصه جنگ در سوریه و فلسطین، ایران را مقابل خود می بیند؛ روزی جنگ با ایران پس از فرار بنی صدر در تهران بود و روز دیگر در جنگ تحمیلی و امروز دشمن به دنبال قطع دست ایران در کشورهای دیگر است و این نشان از عقب نشینی روزافزون دشمنان این نظام دارد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن