چه خبر؟

نیروهای مسلح در انتخابات هیچ دخالتی نمی‌کنند

معاون آماد و پشتیبانی ستادکل نیروهای مسلح گفت: نیروهای مسلح هیچ دخالتی در انتخابات ندارند اما از تصمیمات نهادهای قانونی حمایت می‌کنند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، سردار سرتیپ پاسدار محمد حجازی در اولین همایش نگهداری و تعمیرات فناوری ارتباطات و اطلاعات که صبح امروز برگزار شد، با اشاره به اینکه “انتخابات تا این مرحله با صلابت و صحت دنبال شده است”، اظهار کرد: به زودی شورای نگهبان افراد واجد شرایط را معرفی می‌کند و مردم با بصیرتی که دارند فرد اصلح را انتخاب می‌کنند. انتخاب فرد اصلح به آگاهی، تحقیق و پرس‌وجو نیاز دارد.

وی در ادامه با بیان اینکه “در محیط های نیروهای مسلح هیچگونه تبلیغ، له یا علیه اشخاص نداشته و نخواهیم داشت”، گفت: ملاک انتخاب اصلح توسط مقام معظم رهبری در چند سال اخیر بیان شده است و اگر این ملاک‌ها مرور شود، مصداق‌ها هم بسیار روشن می‌شود.

حجازی افزود: پایبندی به قانون بسیار اهمیت دارد و افراد و جناح‌هایی که داعیه به دست گرفتن قوه مجریه را دارند باید از هم‌اکنون پایبندی خود را به قانون نشان دهند. کسی که در این مرحله از انتخابات به قانون احترام نگذارد چگونه در طول چهار یا هشت سال می‌تواند به سوگند خود وفادار بماند؟

معاون ستادکل نیروهای مسلح در ادامه با بیان اینکه “قانون‌شکنان در برابر ملت راه به جایی نمی‌برند”، تصریح کرد: کسانی که وقایع سال ۸۸ ایجاد و قانون‌شکنی کردند، اکنون پشیمان هستند و با شرمساری بازگشتند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این جمله رهبری که نیروهای مسلح با پرهیز از اسراف به حماسه اقتصادی کمک کنند، خاطرنشان کرد: بهترین کمک به حماسه اقتصادی این است که نیروهای مسلح به موضوع تعمیرات توجه کنند.

حجازی همچنین اظهار کرد: دنیا در حوزه الکترونیک در حال پیشرفت است و هر روز محصولات تازه‌ای به کار می‌آید که جایگزین محصولات قبلی می‌شود. اما ما به دلیل مسائل فرهنگی نمی‌توانیم این جایگزینی را انجام دهیم زیرا فرهنگ ما با مساله اسراف مخالفت دارد.

معاون آماد و پشتیبانی ستادکل نیروهای مسلح در ادامه با اشاره به اینکه “در استفاده از منابع باید صرفه‌جویی کرد”، اظهار کرد: ما در حوزه دفاعی ما محدودیت منابع روبه‌رو هستیم و ارقام بودجه امسال نسبت به سال قبل کمتر شده است؛ بنابراین ما باید به مساله نگهداری و تعمیر بیشتر توجه کنیم.

وی همچنین با بیان اینکه “ما دشمنان فرامنطقه‌ای داریم که مترصد مشاهده ضعف ما هستند”، خاطرنشان کرد: قوت و آمادگی، کارآمدی و بازدارندگی نیروهای مسلح موجب شده است دشمنان دست به اقدام نظامی علیه ما نزنند.

حجازی در بخش دیگری از صحبتهای خود گفت: در فناوری ارتباطات و اطلاعات (فاوا) الگوی رادارها و سیستم‌های جنگالی را به تصویب رسانده‌ایم و الگوی‌ سیستم‌های ارتباطی نیز به زودی به تصویب می‌رسد که این سیستم هم تحقیقات را هدایت می‌کند و هم آماد را از بلاتکلیفی در می‌آورد.

معاون ستادکل نیروهای مسلح در ادامه با اشاره به اینکه “در حوزه تحقیقات به حوزه الکترونیک توجه جدی شده و پروژه‌های متعددی تعریف شده است”، تصریح کرد: بسیاری از این پروژ‌ه‌ها به نتیجه رسیده است؛ البته در حوزه راداری هم به پیشرفت‌های خوبی دست یافته‌ایم. در قرارگاه پدافند این نگرانی وجود داشت که قطعات راداری چگونه تامین شود اما امروز از طریق طراحی و تحقیقات به رادارهایی دست پیدا کردیم که قابلیت بالایی دارند،‌ نیاز به نیروهای انسانی کمتری دارد و سطح آسیب‌پذیری آنها پایین آمده است.

وی افزود: در حوزه‌های دیجیتال، اپتیک و الکترواپتیک پیشرفتهای خوبی نصیب کشور شده است و در حوزه الکترونیک نیز فاصله ما با دنیا کم شده است که این فاصله را ما می‌توانیم پر کنیم و دیگر وابسته به تجهیزات خارجی نباشیم.

حجازی در پایان اظهار کرد: در فرآیند تعمیرات باید توجه زیادی به مستندسازی شود، به گونه‌ای که تجربیات خود را بتوانیم در اختیار سایر بخش‌ها قرار دهیم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن