چه خبر؟

اسامی نامزدهای ریاست جمهوری پس از اعلام نظر شورای نگهبان منتشر می شود

‘ سید صولت مرتضوی ‘ عصر روز دوشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار سیاسی ایرنا افزود: بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری براساس قانون از ۲۲ اردیبهشت ماه توسط شورای نگهبان آغاز و ۳۱ اردیبهشت ماه به پایان می رسد.
مرتضوی اظهارداشت: پس از پایان بررسی صلاحیت داوطلبان، براساس قانون شورای نگهبان اسامی نامزدهای تایید صلاحیت شده را به وزارت کشور اعلام خواهد کرد و وزارت کشور نیز دو روز مهلت دارد نسبت به انتشار اسامی نامزدها از طریق رسانه ها اقدام کند.
وی ادامه داد: تبلیغات رسمی نامزدهای یازدهمین دوره ریاست جمهوری از ساعت هشت صبح سوم خرداد ماه آغاز و به مدت ۲۰ روز یعنی تا تاریخ ۲۲ خرداد ماه ادامه خواهد داشت.
دبیر ستاد انتخابات کشور گفت: در ۲۳ خرداد ماه نامزدها ممنوعیت تبلیغات دارند و ۲۴ خردادماه نیز شاهد حضور گسترده مردم در انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری و چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا خواهیم بود.
مرتضوی همچنین با اشاره به برگزاری جلسه مشترک نامزدهای تایید صلاحیت شده انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری با اعضای هیات اجرایی مرکزی انتخابات تصریح کرد: این اتفاق برای اولین ‌بار و با تصویب هیات اجرایی صورت خواهد گرفت.
همزمان با انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری که روز جمعه ۲۴ خرداد ماه ۱۳۹۲ برگزار می شود، انتخابات چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و میاندوره ای نهمین دوره مجلس شورای اسلامی نیز در چهار حوزه انتخابیه شهرستان های دماوند و فیروزکوه در استان تهران، شهر ایلام در استان ایلام، تویسرکان در استان همدان و تنکابن در استان مازندران برپا می شود.
انتخابات میاندوره ای مجلس خبرگان رهبری در دو استان آذربایجان غربی و کهگیلویه و بویراحمد نیز۲۴ خرداد ماه سال ۱۳۹۲، برگزار خواهد شد.
سیام(۴)**۷۳۷۸**۷۲۴۷**۱۴۷۸

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن