چه خبر؟

پورمحمدی:در چند روز آینده افشاگری خواهم کرد

پورمحمدی: مردم می گویند اول به فکر شغل و درآمدم باشید خودمان به راه راست می‌رویم/ در چند روز آینده افشاگری خواهم کرد

انتخابات – رئیس سازمان بازرسی گفت: برای خراب کردن جامعه هم کفر و هم فقر تأثیر دارد.

به گزارش خبرآنلاین، حجت‌الاسلام مصطفی پورمحمدی، عضو ائتلاف اکثریت اصول‌گرایان شب گذشته در تجمع بزرگ مردم تبریز در مسجد کریم‌خان این شهر گفت: جامعه‌ای که در آن فقر وارد شود ایمان آن جامعه از بین می‌رود.

امروز که به هر کس که دچار بیراهه شده مراجعه می‌کنیم می‌گوید اول به فکر شغل و درآمدم باشید من خودم به راه راست می‌روم. بی‌توجهی به اقتصاد موجب ناامنی می‌شود. نا امنی نیز بنیه جامعه را از بین می‌برد.

کاندیدای ائتلاف پنج نفره اصولگرایان گفت: ائتلاف پنج نفره اصولگرایان با یک کاندیدای واحد وارد عرصه انتخابات ریاست جمهوری می‌شود.

مصطفی پورمحمدی در جمع خبرنگاران در تبریز اظهار کرد: ائتلاف مذکور شامل بنده، منوچهر متکی، محمدحسن ابوترابی‌فرد، محمدرضا باهنر و یحیی‌ آل‌اسحاق است که در روزهای آینده به اجماع رسیده و یک نفر از بین‌مان معرفی خواهد شد.

وی با اشاره به ائتلاف ۱+۲ اصولگرایان نیز گفت: آقایان محمدباقر قالیباف٬ علی‌اکبر ولایتی و غلامعلی حداد عادل اعضا این گروه هستند که ائتلاف ۵ نفره به هیچ عنوان با این گروه ائتلاف نخواهد کرد.

وی درباره کاندیداتوریش با بیان این‌که «در عرصه‌های مختلف مدیریتی فعالیت داشته‌ام» گفت: در حوزه مختلف آشکار و پنهان، فعالیت داشته‌ام، از مسائل کشور مطلعم. با مشکلات آشنایی کامل دارم و نکته مهم این‌که سطوح مدیریتی را می‌شناسم.

پورمحمدی نظام اداری فعلی را نظامی ناکارآمد دانست و گفت: نظام اداری نیازمند تحول بنیادین است و هر حرکتی در راستای ایجاد تحول بدون اصلاح نظام اداری قادر به رسیدن به اهدافش نخواهد بود. نظام اداری فعلی ناکارآمد، کم‌محصول و آسیب‌پذیر است.

وی اظهار کرد: زبان مدیریتی را به خوبی می‌شناسم و در سازمان بازرسی با پیچیدگی‌های آن آشنا شده‌ام؛ مهمترین محور تحول در وضعیت فعلی توجه به دولت الکترونیک است .

وی ادامه داد: در قانون سلامت اداری کمبود قانونی وجود ندارد، فقط باید با اراده قوی مصوبات ابلاغ شده اجرایی شود.

این کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: مشکلاتی در خصوص فساد در کشور وجود دارد ولی نباید یک طرفه به قضاوت کرد؛ چراکه اقدامات ماندگاری نیز در کشور اتفاق افتاده است.

وی درباره صحبت‌هایش مبنی بر افشای برخی مطالب گفت: در چند روز آینده این افشاگری را انجام خواهم داد.

وی در پاسخ به این‌که «مدیریت‌های اصلی را به افرادی خواهم سپرد» گفت: ما با اصولگرایان در ائتلاف هستیم، ولی هنوز آرایش سیاسی را پیدا نکرده‌ایم، عملا تیم ما در مجموعه اصولگرایی است، دولتی از دوستان خودمان تشکیل خواهیم داد، ولی این موضوع تنها درباره مدیریت‌های بالا خواهد بود و در رده‌ها بدون توجه به گرایش‌های سیاسی باید تخصص را مد نظر داشته باشیم.

این عضو ائتلاف اکثریت اصولگرایان درباره سیاستش در قبال آمریکا نیز گفت: امریکا از دیرباز دشمن ما و دنیا بوده است و در وضعیت کنونی در سیاست هسته‌یی مذاکرات امریکا بهانه است.

وی درباره ارتباط با کشور های همسایه نیز ادامه داد: جمهوری اسلامی پیوسته به دنبال ایجاد روابط دوستانه با کشور های همسایه بوده است و با اتخاذ تدابیر مناسب می‌توان این روابط را بهبود بخشید.

وی در پاسخ به این سوال که چرا برخی کاندیدای احتمالی اقدام به تخریب کاندیدای حامیان دولت می‌کنند؟ مدعی شد: دولت به اندازه کافی در این مدت همه را تخریب کرده است، ولی ما با هرگونه بداخلاقی مخالف هستیم و اهانت و نسبت ناروا را محکوم می‌کنیم.

این کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری در پاسخ به تعطیلی زود هنگام برخی دانشگاه‌ها در آستانه انتخابات گفت: این تعطیلی را می‌توان از جنبه مثبت نگریست؛ چنانچه اگر دانشجویان در بین خانواده‌های‌شان باشند مشوق حضور آنان در انتخابات نیز خواهند بود. شنیده‌ام در دانشگاه‌ها را در روزهای انتخابات باز می گذارند تا دانشجویان به فعالیت‌های خود ادامه دهند. دانشگاه‌ها دوره انفعال را پشت سر گذاشته‌اند و شوکی در مقطعی به دانشجویان وارد شد ولی خوشبختانه امروز شاهد حضور جدی و با انگیزه دانشجویان در بحث‌های سیاسی هستیم./خبرانلاین

نوشته های مشابه

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن