چه خبر؟

محجبه‌ شدن غیر مسلمانان در روز حجاب + عکس

بانوان غیر مسلمان سراسر جهان، ۱۳ بهمن با بر سر گذاشتن حجاب اسلامی، روز جهانی حجاب اسلامی را گرامی داشتند.
طرح استفاده از حجاب اسلامی توسط بانوان غیرمسلمان اولین‌بار از سوی “نظمه خان”، بانوی مسلمان مقیم نیویورک برای ترغیب بانوان غیرمسلمان به تجربه کردن پوشش اسلامی مطرح شد.
پس از آن این طرح از سوی گروه‌های مختلف در کشورهایی چون بریتانیا، استرالیا، هند، پاکستان، فرانسه و آلمان مورد حمایت قرار گرفت و اجرایی شد.
این طرح در راستای افزایش شناخت‌ها و از بین بردن تصورات نادرست در مورد حجاب مطرح و اجرا شد و انتظار می‌رود که تسامح دینی و درک ارزش حجاب را در پی داشته باشد.
استر دیل» (Esther Dale)، یکی از بانوان غیرمسلمان شرکت‌کننده در این کمپین که مقیم ایالت کالیفرنیا است، گفت: من فهمیدم که حجاب فقط یک نوع لباس نیست بلکه رعایت عفت است و بسیار دور از حقیقت است که تصور شود یک زن مسلمان آمریکایی وقتی حجاب بر سر می‌گذارد که مجبور شده باشد.
وی افزود: این فرصتی است که به مردم نشان دهیم که نمی‌توان در مورد انسان‌ها تنها از روی پوشش و نحوه لباس پوشیدنشان قضاوت کرد.

 

«جس رادز» (Jess Rhodes)، جوان غیرمسلمان بریتانیایی که پس از اطلاع از این طرح در اینترنت تصمیم گرفت به مدت یک ماه از پوشش اسلامی استفاده کند، می‌گوید: در این مدت کوتاهی که از حجاب استفاده می‌کنم با واکنش‌های مختلفی مواجه شدم. در ابتدا خانواده با این تصمیم من موافق نبودند و خود نیز در مورد عواقب استفاده از حجاب و برخورد افراد تردید داشتم اما پیوستن به بانوان سراسر جهان برای زدودن تصورات نادرست در مورد حجاب و تجربه کردن شرایط یک زن مسلمان، انگیزه من برای شرکت در این کمپین بود.
وی افزود: با این هدف که به جهان نشان دهیم که بانوان محجبه، حجاب را به میل خود انتخاب می‌کنند، قصد دارم به این انتخاب خود همچنان ادامه دهم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن