چه خبر؟

دختر قربانی تجاوز گروهی ، درگذشت

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) تجاوز به این دختر دانشجوی ۲۳ ساله بازتاب‌های گسترده‌ای در هند داشته است. در روزهای گذشته، تظاهرات در چندین شهر هند برگزار شد و تظاهرکنندگان خشمگین با پلیس درگیر شدند که در نتیجه آن یک پلیس کشته شده است.

به دنبال مرگ این دختر دانشجو، تدابیر امنیتی در دهلی، پایتخت هند تشدید شده است. مقام‌های هندی احتمال داده‌اند که تظاهرات بیشتری در این شهر و سایر شهرها برگزار شود.

این در حالی است که پلیس خواهان خویشتن‌داری و آرامش مردم شده است.

به گزارش شبکه بی.بی.سی، این دختر جوان که نامش اعلام نشده، پس از سه عمل جراحی در هند، برای درمان به بیمارستان ماونت الیزابت در سنگاپور منتقل شده بود. این بیمارستان در بیانیه‌ای گفت که خانواده این دختر، در آخرین لحظات زندگی‌اش در کنار او بودند. جسد این دختر جوان قرار است امروز (شنبه) به هند منتقل شود.

این دختر دانشجو و مرد همراهش، یکشنبه گذشته، در یک اتوبوس مورد حمله قرار گرفتند. وی در یک ساعت، به کرات مورد تجاوز قرار گرفت. افرادی که به این دختر حمله کردند، با یک میله آهنی او و دوستش را مورد ضرب قرار دادند و سپس آنها را از اتوبوس به بیرون پرتاب کردند. تاکنون شش مرد در این ارتباط بازداشت شده‌اند.

مانموهان سینگ، نخست‌وزیر هند به شدت از مرگ این دختر ابراز تاسف کرده و گفته است که دلیل خشم مردم را درک می‌کند. وی از مردم کشورش خواست تا احساسات و انرژی خود را صرف اقدامات سازنده‌ای کنند که در نتیجه آن هند به کشور امن‌تری برای زنان تبدیل شود.

پلیس هند در دهلی‌نو طی روزهای گذشته از ماشین‌های آب‌پاش برای متفرق کردن جمعیت خشمگین معترض استفاده کرده است.

زنان هندی می‌گویند دولت این کشور اقدام کافی برای مراقبت از جانشان در برابر خشونت‌ها نمی‌کند این در حالی است که میزان تجاوز در دهلی‌نو بیشتر از هر شهر دیگر در این کشور است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن