چه خبر؟

یوگا کمردرد را درمان می‌کند

به گزارش سه نسل و به نقل از مشرق نیوز، یک تیم از محققان دانشگاه پزشکی شاریته برلین به اطلاعات جدید و قابل توجهی درباره یکی از ابزارهای درمانی مورد استفاده در کاهش گردن دردهای مزمن دست یافتند که حدود ۲۰ درصد مردم آلمان به آن مبتلا هستند.

محققان گفتند: یوگا موثر بودن و قدرت خود را در کاهش زیاد دردهای مزمن گردن و همچنین بهبود وضعیت روانی بیماران و شیوه زندگی آنها ثابت کرد.

محققان همچنین گفتند: یوگا موثر بودن خود را در کاستن از کمردرد نیز نشان داد که این امر چه بسا افراد را استفاده از ضد التهاب های غیراستروئیدی “NSAIDS” بی نیاز می کند.

محققان افزودند که این تاثیرات فیزیولو‍ژیک به توانمندی ورزش یوگا در تقویت عضلات و تقویت اعضاب بازمی‌گردد.

تحقیقات پزشکی در آمریکا اخیراً نشان ‌داد که ورزش یوگا از علائم بیماری افسردگی در مادران باردار می‌کاهد و در سالم نگه داشتن استخوانها مفید است.

یوگا واژه‌ای سانسکریت و به معنای وصل کردن ذهن به جسم، احساسات به منطق و توجه به عمل است و ورزشی جسمی و روانی (فکری) است که در شبه قارهٔ هند و توسط هندوها به وجود آمده ‌است.

یوگا ورزش کاملی برای جسم و ذهن است و تکنیکهایی در یوگا وجود دارد که هم بدن را ورزش می‌دهد و هم ذهن را به تکاپو وا می‌دارد.

یوگا از دو بعد جسمی و ذهنی تشکیل شده و هیچ وقت تمرینهای بدنی از تمرین های ذهنی جدا نیست.

برای انجام تمرین های بدنی ( آسانا ) از تمام کفایتهای ذهنی مثل توجه، دقت و تمرکز استفاده می‌شود و همین طور برای انجام تمرینهای ذهنی مثل مراقبه کردن، درست به همان اندازه که از ذهن استفاده می‌کنیم؛ بدن را هم به کار می‌گیریم زیرا وضعیت بدن و حالت نشستن در ایجاد تمرکز فکر نقش مهمی دارد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن