چه خبر؟

تهران همچنان در وضعیت هشدار

به گزارش خبرآنلاین، روز گذشته استاندار تهران اعلام کرد برای بدتر نشدن هوای تهران و نرسیدن آن به وضعیت اضطرار، مدارس، دانشگاه ها و ادارات دولتی شهر و استان تهران تعطیل شده است.

انطور که یوسف رشیدی، مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران به خبرآنلاین گفت که شرایط مانند روز گذشته در وضعیت هشدار است. او پیش بینی کرد با توجه نائایداری جوی که برای آخر هفته پیش بینی شده است، احتمالا وضعیت هوا بهتر می شود.

البته دو سال پیش هم در همین زمان که آلودگی هوا امان تهران و شهرهای بزرگ را بریده بود، پیش بینی شد که با ناپایداری هوا، شرایط بهتر شود، اما بیش از یک ماه رسیدن باران طول کشید.

اما ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران نشان می دهند که بر میزان غلظت کلیه آلاینده‌ها به غیر از آلاینده منواکسید کربن نسبت به روز گذشته در همین ساعت افزوده شده است. به این ترتیب میانگین غلظت آلاینده‌های ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون و ذرات معلق کمتر از ۲٫۵ میکرون فراتر از حد مجاز بوده و شاخص کیفیت هوا هم‌اکنون در شرایط ناسالم است.

ذرات معلق کمتر از ۲٫۵ میکرون در هوا می تواند تشدید بیماری‌های قلبی و ریوی و مرگ و میر زودرس در افراد مبتلا به بیماری قلبی و افراد مسن، افزایش تعداد تنفس در همه مردم را موجب شود.

به همین دلیل توصیه می‌شود در شرایط ناسالم، افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان باید از فعالیت‌های طولانی مدت و سنگین در فضای باز اجتناب کرده و بقیه افراد باید فعالیت‌های طولانی و سنگین خود را در فضای باز کاهش دهند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن