چه خبر؟

دام شیاد برای مشمولان

دو جاعل که با شناسایی سوژه‌های بی‌سواد و مشمولان خدمت سربازی در آموزشگاه‌های راهنمایی و رانندگی شهرستان شهریار در غرب استان تهران آنها را به دام می‌انداختند تا برایشان گواهی اشتغال به تحصیل صادر کنند، دستگیر شدند.

طبق گزارشات تازه اوایل مهر امسال ماموران اداره آگاهی شهریار در غرب استان تهران در پی گزارش‌های مردمی متوجه فعالیت دو مرد جاعل شدند که در زمینه جعل و فروش مدارک و سند مالکیت منازل فعالیت می‌کردند.

بنابراین ماموران تحقیق در این ارتباط را آغاز کردند و چند روز بعد، مخفیگاه متهمان را در یکی از محله‌های شهریار شناسایی و آنها را دستگیر کردند.

در بازرسی از منزل متهمان، انواع وسایل جعل مدارک و مهرهای سازمان‌های مختلف را که جعل شده بود، کشف و ضبط کردند.

دستگیری دو جاعل

دو مرد جاعل با انتقال به پلیس آگاهی بازجویی شدند و گفتند از یک سال پیش در ارتباط با انواع جعل مدارک، شناسنامه، کارت پایان خدمت، گذرنامه و روادید فعالیت داشته‌اند و دیگر اعضای باند مشتریان را برایشان شناسایی می‌کردند و سپس با تحویل گرفتن پول، مدارک جعلی را به آنها تحویل می‌دادند.

صدور گواهی‌های اشتغال به تحصیل جعلی

در حالی که تحقیق از این متهمان ادامه داشت، چند روز پیش آنها طی اعتراف‌های جدیدی به پلیس گفتند در زمینه صدور گواهی‌های اشتغال به تحصیل برای متقاضیان بی‌سواد یا مشمولان خدمت سربازی که درصدد بودند با نام‌نویسی در آموزشگا‌ه‌های راهنمایی و رانندگی، گواهینامه اخذ کنند نیز فعالیت داشته و از آنها پول‌های کلان دریافت کرده‌اند.

در پی اعتراف متهمان، جستجو برای دستگیری همدستان آنها ادامه داشت تا این‌که دو روز پیش ماموران دو عضو دیگر این باند را دستگیر کردند.

فریب مردم در آموزشگاه‌های راهنمایی و رانندگی

در تحقیق از این متهمان معلوم شد یکی از آنها کارمند آموزشگاه راهنمایی و رانندگی بوده که با شناسایی افرادی که به محل کارش می‌آمدند، پس از فریب دادن، آنها را در دام دو مرد جاعل گرفتار می‌کرده و بابت معرفی هرمشتری به همدستانش۳۰۰ هزار تومان پول می‌گرفته است. متهم دیگر نیز با مراجعه به آموزشگاه‌های راهنمایی و رانندگی، مشتریان دیگری یافته و به جاعلان معرفی می‌کرده تا گواهی اشتغال به تحصیل جعلی برایشان تهیه کنند.

بنا بر این گزارش، متهمان از سوی بازپرس شعبه اول دادسرای عمومی و انقلاب شهریار روانه زندان شدند. تحقیقات تکمیلی از آنها ادامه دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن