سرگرم شو

تصاویر/ زمینی که هرگز ندیده اید

یکی از فضانوردان ایستگاه بین المللی فضایی با استفاده از یک سه پایه اقدام به گرفتن تصاویر زیبایی در زمان شب از زمین کرده است، اقدام تکنیکی که هنگام حرکت با سرعت ۴ کیلومتر در ثانیه ایستگاه بین المللی عکسهای واضحی را ارائه کرده است. آندری کویپرز با استفاده از یک دوربین به نام نایت پاد “Nightpod” این تصاویر را عکسبرداری کرده است، این دوربین به نوعی تنظیم شده که با حرکتهای سریع ایستگاه بین المللی فضایی و دنبال کردن نقاط در سطح زمین سازگار است. از این رو نتایج این عکاسی منحصر به فرد تصاویر زیبای زمین از فضا را رقم زده است.

شهر کرایستچرچ در نیوزیلند

شهر کرایستچرچ در نیوزیلند

شهر لندن

شهر لندن

اروپا

اروپا در شب از ارتفاع بیش از ۴۰۰ کیلومتری

غروب ماه

غروب ماه

اندری کویپرس فضانورد ایستگاه فضایی یکی از سرشناس ترین عکاسان ایستگاه فضایی بین المللی است

براساس گزارش دیلی میل، تاکنون تمام عکسها و تصاویری که فضانوردهای ایستگاه بین المللی فضایی از شهرها روی زمین ارائه می کردند تیره و تار بود.

در اواخر سال ۲۰۰۲ و اوایل سال ۲۰۰۳ دان پتیت فضانورد بخشی از مأموریت اکپدیشن ۶ وسیله ای با وسایل اضافی ایستگاه بین المللی فضایی طراحی کرد که هنگام عکاسی حرکتها در عکاسی ایجاد خلل نکنند.

هر عکاس تازه کاری می داند که مشکل عکاسی در هنگام شب چیست. سرعت پایین شاتر برای نور بیشتر موجب لرزش دوربین می شود و در نتیجه تصاویر تار و مبهم می شوند. عکاسهای حرفه ای برای ثابت نگاه داشتن دوربین های خود و گرفتن تصاویر واضح تر از سه پایه استفاده می کنند.

حتی اگر دوربین کاملا ثابت باشد، ایستگاه فضایی به قدری سریع حرکت می کند که هر تصویری از زمین در هر صورت تیره و تار می شوند.

پائولا نسپولی فضانورد سازمان فضایی اروپا سال گذشته تصاویر زیبایی از سیاره ماه در هنگام شب گرفته بود. وی در آن زمان باید سرعت صحیح را محاسبه می کرد که سرعت آن را همزمان با حرکت دستی دوربین خود تنظیم کند که در بهترین حالت کار بسیار دشواری بود.

سازمان فضایی اروپا برای کمک به فضانوردان در تهیه تصاویر بهتر یاری دهد. سه پایه دوربین موتور دار با همکاری یک شرکت هلندی تولید شده و نام نایت پاد برای آن انتخاب شده است. این دستگاه خود را با حرکت ایستگاه فضایی تنظیم می کند و نقاطی را به طور خودکار روی زمین دنبال می کند.


نخل جمیرا در دوبی


ساحل شرقی روسیه

شب از انگلستان و ایرلند همراه با شفق شمالی

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن