چه خبر؟

صعود بهای طلا و نقره در بازار جهانی

به دنبال تصویب دومین بسته نجات مالی برای یونان و کاهش ارزش دلار، بهای معاملات طلا و سایر فلزات ارزشمند در بازار جهانی صعود کرد.

معاملات حجم بالای طلا برای تحویل در ماه آوریل در بازار کامکس نیویورک، ۳۲٫۶۰ دلار یا ۱٫۹ درصد افزایش یافت و به ۱۷۵۸ دلار در هر اونس رسید که بالاترین قیمت نهایی از دوم فوریه بود.

سایر فلزات ارزشمند نیز با پیروی از طلا، به قیمت بالاتری مبادله شدند. نقره به ۳۴٫۴۲۹ دلار در هر اونس رسید که بالاترین قیمت نهایی این فلز در سه ماه گذشته بود.

یورو به دنبال اعلام خبر موافقت مقامات اروپا با بسته نجات مالی ۱۳۰ میلیارد یورویی برای یونان به منظور جلوگیری از ورشکستگی این کشور، صعود کرد و موجب تقویت معاملات طلا به دلار شد. کاهش ارزش دلار تقاضا برای طلا را افزایش می‌دهد زیرا معاملات طلا به دلار را برای سرمایه گذارانی که از ارزهای دیگر استفاده می کنند، ارزان‌تر می‌کند.

پلاتین برای تحویل در ماه آوریل در بازار نیمکس، ۳٫۱ درصد افزایش یافت و به ۱۶۸۴ دلار در هر اونس رسید. مختل شدن استخراج پلاتین در آفریقای جنوبی به دلیل اعتصاب در شرکت معدنی “ایمپالا پلاتینوم هولدینگز” به تقویب قیمت معاملات پلاتین کمک کرد. پالادیم با ۳٫۳ درصد افزایش، ۷۱۰ دلار در هر اونس مبادله شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن