سایت سرگرمی پت و مت|اخبار داغ حوادث

درج اسامی گروه‌ها در بنرهای تبلیغاتی منعی ندارد/کاندیداها عکس یکدیگر را پاره نکنند

مهدی
۲۹ بهمن ۱۳۹۰
صفر نظر
 • مرتضی تمدن استاندار تهران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، به تبلیغات افراد و گروه‌ها برای انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی اشاره و اظهار کرد: اگر در بنرهای تبلیغاتی احزاب و جبهه‌ها اسمی از کاندیدا و تبلیغ برای وی نباشد آنها غیرقانونی نیستند.

  استاندار تهران با تأکید بر اینکه اگر تبلیغات گروه‌ها درخصوص اصل انتخابات باشد اشکالی ندارد، تصریح کرد: اما اگر بنر و پلاکاردها دارای اسامی کاندیداها باشند این تخلف از قانون است.

  وی در ادامه به روند تأیید صلاحیت‌ها و انتخابات نهمین دوره مجلس اشاره و اضافه کرد: در حال حاضر آخرین روزهای رسیدگی به وضعیت افرادی است که احراز صلاحیت نشده‌اند و اکنون در شورای نگهبان این روند در جریان است.

  تمدن با بیان اینکه در روز دوم اسفندماه نظر نهایی و لیست قطعی به وزارت کشور ارائه داده می‌شود، یادآور شد: در روز سوم اسفند نیز این لیست‌ها در فرمانداری‌ها نصب خواهد شد.

  استاندار تهران بر همین اساس به چهارم اسفند و آغاز تبلیغات کاندیداها اشاره کرد و گفت: تا ساعت ۲۴ دهم اسفند ماه کاندیداها زمان تبلیغ دارند و ۲۴ ساعت مانده به روز اخذ رأی تبلیغات ممنوع است و در واقع اگر تبلیغی صورت گیرد تخلف است.

  وی با تأکید بر اینکه کاندیداها برای تبلیغات خود باید چند اصل مهم را مد نظر داشته باشند، افزود: راه انداختن کارناوال و کاروان‌های تبلیغاتی خلاف قانون است، نصب بلندگو در محل ستادهای تبلیغاتی کاندیداها ممنوع بوده و پوسترها فقط در ابعاد ده در پانزده مجاز هستند.

  تمدن با بیان اینکه هیچ کاندیدایی حق استفاده از امکانات دولتی و اداری را ندارد، اظهار داشت: اگر کسی از کارکنان دولت مرتکب تخلف شود در اختیار هیئت رسیدگی به تخلفات، قرار داده خواهد شد.

  استاندار تهران در پایان خاطر‌نشان کرد: کاندیداها حق پاره کردن و از بین بردن آثار تبلیغاتی یکدیگر را ندارند و چسباندن پوستر و لوازم تبلیغاتی مجاز در غیر از محل‌هایی که شهرداری‌ها و دهداری‌ها تعیین کردند، ممنوع است؛ از این رو کاندیداها باید اخلاق اسلامی را رعایت کنند تا با موفقیت انتخابات آینده را پشت سر بگذاریم.