چه خبر؟

می دانید زود خوابیدن چه مزایایی دارد؟

این روزها انسان ها آنقدر گرفتار هستند و کار برای انجام دادن دارند که از وقت خوابشان می زنند تا به کارهایشان برسند. به گزارش پرشین وی ، بعضی از ما صبح زود بیدار می شویم ، در خانه کار می کنیم یا سرکار می رویم ، آنجا آنقدر کار می کنیم تا با خستگی مفرط از محل کارمان به خانه باز می گردیم.

تنها راهی که شاید بتوان کمی خستگی را از خود دور کنیم این است که زود بخوابیم ؛ اما آیا می دانید زود خوابیدن چه مزایای دیگری می تواند داشته باشد؟
۱- کاهش استرس
ازدیاد استرس به مشکلات جسمی و روحی فراوانی منجر می شود که از عواقب آن می توان به بیماری و سکته های قلبی و مغزی اشاره کرد. خواب بهترین راه طبیعی برای کاهش استرس است. خواب می تواند آسیب های روحی و جسمی را ترمیم کند و باعث شود که بدن بتواند به طور طبیعی با استرس و صدمات و بیماری ها مبارزه کند.
۲- کنترل و جلوگیری از بیماری ها
افرادیکه دیروقت می خوابند از بیماری های مزمن بسیاری رنج می برند و خطر ابتلا به انواع سرطان و بیماری های قلبی در آنها بیشتر است. این افراد بیشتر از دیگران دچار مشکلات فشار خون ، بالا بودن کلسترول می شوند. عادت به زود خوابیدن می تواند به کنترل فشار خون و جلوگیری از بیماریهای مزمن کمک کند.
۳- بهبود حافظه
زود خوابیدن به مغز کمک می کند تا اطلاعات را به شکل سازمان یافته تری در مغز طبقه بندی و ذخیره کند تا بعدا بتواند بسرعت از آنها استفاده کند.
۴- بهبود روش زندگی
خواب کیفیت زندگی شما را بهبود بخشیده و باعث می شود فرد احساس بهتری در صبح هنگام و هنگام کار داشته باشد.
۵- بالا بردن سطح انرژی
زود خوابیدن با بالا بردن سطح انرژی شما را شاداب تر کرده و باعث می شود صبح فردا با احساس بهتری از خواب بیدار شده و انرژی بیشتری برای به انجام رساندن کارهایتان داشته باشید.
۶- تعادل وزن و تناسب اندام
اگر زودتر بخوابید بهتر میتوانید وزن کم کنید. کم خوابی و بدخوابی باعث چاقی می شود پس شب ها زودتر بخوابید.

تهیه و ترجمه: گروه سلامت پرشین وی

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن