سایت سرگرمی پت و مت|اخبار داغ حوادث

طرز تهیه کیک عاشقانه،طرز تهیه کیک مخصوص ولنتاین

مهدی
۲۱ آبان ۱۳۹۰
صفر نظر
 •  

  zt9no1651t2gglwq32e طرز تهیه کیک عاشقانه،طرز تهیه کیک مخصوص ولنتاین
 !

   

  تخم مرغ و کره را با هم مخلوط کنید و بگذارید تا ۳۰ دقیقه به حال خود باشند. فر را با درجه ۳۵۰ درجه فارنهایت آماده کنید. سینی را برای پختن کیک آماده کنید و کنار بگذارید.
  زمان آماده سازی: ۱ ساعت و ربع
  زمان پخت : ۱۵ تا ۱۷ دقیقه
  و ۱۰ دقیقه برای سرد شدن کیک
  مواد لازم :

  ۳ عدد تخم مرغ
  ۳/۴ فنجان کره
  ۳ فنجان سرپر آرد
  ۲ قاشق چایی خوری پودرکاکائو
  ۲ و ۴/۱ فنجان شکر
  ۱ و ۲/۱ قاشق چایی خوری وانیل
  ۱ اسانس رنگ قرمز
  ۱ و ۲/۱ بکینگ پودر
  ۱ و ۲/۱ قاشق چایی خوری سرکه
  تکه های شکلات به صورت قلب
  خاک قند
  ۳/۴ قاشق چایی خوری نمک
  طرز تهیه :
  ۱- تخم مرغ و کره را با هم مخلوط کنید و بگذارید تا ۳۰ دقیقه به حال خود باشند. فر را با درجه ۳۵۰ درجه فارنهایت آماده کنید. سینی را برای پختن کیک آماده کنید و کنار بگذارید.
  ۲- در یک کاسه متوسط آرد ، پودر کاکائو ، ۴/۳ نمک را با هم مخلوط کنید. کاسه را کنار بگذارید. در یک کاسه بزرگتر کره را برای ۳۰ ثانیه ای بگذارید تا آب شود. سپس وانیل و شکر را به آن اضافه کنید. آنقدر آنها را بزنید تا کاملا یکدست شوند. سپس اسانس رنگ را به مایه تان اضافه کنید.
  ۳- حالا مخلوط آرد و کره را به مخلوط تخم مرغ اضافه کنید. بعد از اینکه آنها را هم زدید و مایه ای کاملا یکدست بدست آمد ،‌در یک ظرف حرارت بدهید. در این قسمت سرکه و بکینگ پودر را هم اضافه کنید . و آن را به خمیر آماده شده تان اضافه کنید. آنقدر آنها را بزنید تا کاملا یکدست شود.
  ۴- خمیر را روی سینی که آماده کردید پهن کنید و به شکلی که می خواهید برش دهید ، دو سوم سینی را با شیرینی ها پر کنید. ۱۵ تا ۱۷ دقیقه ای بگذارید تا بپزد. بعد از اینکه سینی را از فر درآوردید بگذارید به مدت ۵ دقیقه تا سرد شود. سپس شیرینی را از سینی دربیاورید. بگذارید کاملا سرد شوند. تکه های شیرینی را با تکه های کوچک شکلات تزیین کنید. و بعد از آن روی آن را با خاک قند بپوشانید.
  ارزش غذایی
  ۱۷۲ کالری
  چربی ۶ گرم
  چربی اشباع شده ۳ گرم
  اسید چربی ۲ گرم
  کلسترول ۳۶ میلی گرم
  سدیم ۱۲۴ میلی گرم
  کربوهیدرات ۲۸ گرم
  قند ۱۷ گرم
  پروتئین ۳ گرم
  کلسیم ۲ واحد
  آهن ۴ واحد

  برچسب ها :