چه خبر؟

اصول خوشحال کردن زنان

همیشه در صفحات زنان به آن ها می گفتیم که با همسرشان چگونه برخورد کنند، چگونه مشکلات شان را حل کنند، چگونه رفتارهای شان را مدیریت کنند و…. ولی آقایان نیز به چنین توصیه هایی احتیاج دارند به خصوص آقایانی که به رضایت و خوشحالی همسرشان اهمیت می دهند و به دنبال راه هایی برای بهتر کردن زندگی شان هستند آن ها می دانند وقتی زنان آنچه را که احتیاج دارند و می خواهند از همسرشان دریافت کنند، برنده اصلی مرد است چون داشتن یک زن خوشحال تر مساوی است با یک زندگی شادتر و یک خانه آرام تر.

همدردی کنید، نصیحت نکنید

اگر قرار باشد فقط یک چیز را در خودتان تغییر دهید تا به همسرتان نزدیک تر شوید، کافی است، وقتی او با شما درباره مشکلش صحبت می کند ؛فقط به حرف های او گوش دهید. لازم نیست که او را نصیحت کنید. او فقط می خواهد هنگامی که درد دل می کند به او توجه کنید، همدردی شما باعث می شود حال او بهتر شود و او به دنبال راه حل یا نصیحت نیست.

همیشه بگویید دوستش دارید

اگر عادت دارید با همسر یا نامزدتان همانند یکی از دوستان تان برخورد کنید باید بدانید که احتمالا او از رابطه اش با شما چندان خوشحال نیست، همه آنچه یک زن از مردش می خواهد عشق اوست و شما تا زمانی که به طور علنی این را به او نشان ندهید کافی نیست، فقط کافی است به طور مرتب با رفتارها و حرف های تان به او اظهار عشق کنید و یادش بیاورید که چقدر او را دوست دارید، تا او احساس کند که چقدر خوشبخت است که در کنار شما زندگی می کند.

اگر شما هم شاد باشید

یک مرد باید نسبت به چیزهایی که در زندگی اش دارد احساس شوق و اشتیاق داشته باشد (در کنار همسری که دوستش دارد) وگرنه روز به روز کسل تر می شود. این می تواند کار یا فعالیت فرهنگی یا… باشد. وقتی شما به نیازهای خودتان توجه کافی داشته باشید و سعی کنید استعداد های بالقوه خودتان را شکوفا کنید و با انجام دادن کاری که دوست دارید شاداب باشید، مسلما در کنار همسرتان نیز زندگی بهتری خواهید داشت و بهتر می توانید او را خوشحال کنید.

قدیمی ها را دور بزنید

اصلا کافی نیست که تنها مشارکت شما در خانه فقط آوردن پول باشد. همسرتان احتیاج دارد که به لحاظ عاطفی او را پشتیبانی کنید ، او احتیاج به همراهی دارد که در تمام قدم های زندگی همراهش باشد از عوض کردن پوشک و آرام کردن کودک تان در شب گرفته تا تقسیم مساوی کارهای خانه. اگر همسرتان را دوست دارید عقاید قدیمی را که بعضی از کارها را زنانه می دانند دور بریزید و در همه کارها به همسرتان کمک کنید، مطمئن باشید در این حالت او نیز همراه بهتری برای شما خواهد بود.

درد دل کنید

مردی که هیچ وقت یا به ندرت احساساتش را با همسرش در میان می گذارد و با او درددل نمی کند مسلما در آینده ای نه چندان دور همسرش را ناامید خواهد کرد.

این کار نه تنها برای خود او و سلامتش بهتر است چون کسی را دارد که با او حرف بزند بلکه وقتی همسرش احساس کند که شوهری دارد که می تواند احساساتش را با او شریک شود احساس نزدیکی بیشتری می کند و در نتیجه در زندگی خوشحال تر خواهد بود و زندگی شیرین تری خواهد داشت.

این تاریخ ها را فراموش نکنید

به عنوان یک اصل مهم در زندگی شما هیچ وقت نباید تولدها و سالگردها را فراموش کنید، فراموش کردن هرکدام از این وقایع مهم برای همسرتان نشانه این است که در زندگی شما اولویت اول را ندارد. اگر شما یکی از این وقایع را فراموش کردید و او اعتراضی نکرد یعنی کاملا دلش شکسته و از شما قطع امید کرده است. او حتی وقایع نه چندان مهم را نیز به خاطر می سپارد و دوست دارد برای سالگردهای آن وقایع نیز با شما جشن بگیرد، اگر می خواهید او را غافلگیر کنید و به معنی واقعی کلمه اهمیتش را در زندگی تان یادآور شوید این سالگردها را به خاطر بسپارید، مثلا سالگرد نخستین باری که به او اظهار عشق کردید یا سالگرد نخستین بار که او را دیدید یا… با یادآوری هرکدام از این وقایع او روی شما حساب دیگری باز خواهد کرد و تمام ناراحتی های گذشته را فراموش می کند.

تا می توانید حرف بزنید

اگر نتوانید درباره موضوعاتی به جز مسائل مالی، بچه ها، کارهای خانه، شغل و مسائل کاری و….با همسرتان یک گفت وگوی خوب داشته باشید زندگی تان دیر یا زود خسته کننده و کسل کننده خواهد شد و هم شما و هم همسرتان نسبت به زندگی زناشویی بی میل خواهید شد. سعی کنید با همسرتان درباره موضوعاتی متفرقه ای چون فیلم ها، کتاب ها ، خاطرات دوران کودکی، رویاها و… گفت وگو و بحث کنید.

برایش وقت بگذارید

زنان بسیاری هستند که وقتی می خواهند میزان علاقه همسرشان را بسنجند به مدت زمانی توجه می کنند که شوهرشان به آن ها اختصاص می دهد و اگر این مدت کوتاه باشد، خانم ممکن است فرض کند شوهرش علاقه چندانی به او ندارد. بهتر است وقتی همسرتان از شما خواسته ای دارد در سریع ترین زمان ممکن خواسته او را اجابت کنید، اگر هم کار دارید، می توانید با یک یا ۲جمله او را مطمئن کنید که حواس تان به او هست و خیلی زود به سراغش خواهید رفت.

فعالیتی خارج از خانه داشته باشید

یکی از چیزهایی که هر زنی از مردش انتظار دارد این است که زمان هایی را خارج از خانه با او بگذراند. زنان دوست دارند زندگی را همراه مردشان تجربه کنند، البته نگران نباشید منظور ما این نیست که همه جا همراهش بروید. انجام فعالیت هایی چون کوهنوردی، پیــاده روی و… می توانند باعث شوند هر ۲ باهم لذت ببرید، اگر هیچ کدام تان فعالیت های ورزشی را دوست ندارید می توانید به دنبال انجام کارهایی باشید که در آن ها تبحر دارید و سعی کنید آن ها را به همسرتان نیز یاد دهید.

کمی منظم باشید

همه زنان نفرت دارند و دوباره تکرار می کنیم نفرت دارند از این که مدام پشت همسرشان حرکت کنند و نا منظمی های او را مرتب کنند. حتی ادب و مهربانی شما هم حکم می کند تا کارهای مربوط به خودتان را انجام دهید مثلا لباس های کثیف تان را به جای این که وسط اتاق بریزید جمع کنید در سبد لباس چرک ها بگذارید، در شستن ظرف ها کمک کنید یا در جمع آوری خانه همراه همسرتان باشید و وسایل تان را جمع کنید.

بهترین هدیه برای او

زنان عاشق این هستند که همسر یا نامزدشان زمانی را با خانواده او بگذرانند، حتی اگر علاقه چندانی به خانواده همسرتان ندارید و خیلی راحت نمی توانید با مادر زن یا پدرزن تان صحبت کنید اما گاهی به همسرتان پیشنهاد دهید که همراه هم به دیدن خانواده اش بروید. باور کنید این برای او همچون یک هدیه می ماند چون می فهمد که شما برای خانواده اش ارزش قائل هستید. این پیشنهاد شما در او احساسات بسیار خوبی به وجود می آورد در نتیجه از دادن چنین پیشنهادی نترسید.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن